• Blog / Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół ...
Lifestyle

Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół Fanajło Home Design Decor

Chociaż studio Fanajło Home Design Decor kojarzone jest przede wszystkim ze mną, jego wnętrze zdobią jeszcze dwie, niezwykle utalentowane i pracowite osobowości. Poznaj Monikę i Weronikę, uzdolnione architektki wnętrz, i zobacz, jak pracujemy na co dzień.

Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół Fanajło Home Design Decor

Życie samo pisze najlepsze scenariusze…

Taką zasadą kieruję się od zawsze. Wierzę, że nic nie dzieje się przypadkiem, a los sam może przynieść najlepsze rozwiązania. Nawet, jeśli ich nie szukasz.

Pierwsze trzy lata mojej działalności były ważnym okresem zdobywania pierwszych doświadczeń, weryfikowania wiedzy ze studiów z rzeczywistością, uczenia się nowych umiejętności. Byłam wtedy prawdziwą pracoholiczką, zdolną do siedzenia nad zadaniami do późnych godzin nocnych, łącząc wszystkie aspekty pracy architekta. Zajmowałam się spotkaniami z klientami, przygotowywaniem projektów technicznych, wizualizacji, nadzorowaniem prac na budowach. Krótko mówiąc, miałam ręce pełne roboty.

W roku 2013 zaczęły zgłaszać się do mnie młode osoby, które chciały odbyć w moim studiu praktyki zawodowe. Poznałam kilka studentek, chcących szkolić się w pełnym wyzwań zawodzie architekta wnętrz. Nie traktowałam ich jednak jako potencjalnych przyszłych rąk do pracy. Do momentu. A dokładniej do dnia, w którym poznałam Monikę.

Monika to absolwentka Architektury wnętrz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2013 roku współpracujemy nieustannie z małą przerwą na macierzyństwo. Co mnie przekonało do Moniki? Po prostu się wyróżniała. Swoją pracowitością, chęcią do nauki, determinacją, by opanować wszelkie zagadnienia techniczne.

Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół Fanajło Home Design Decor

 

„Lubię te techniczne aspekty mojej pracy, lubię robić rysunki, zestawienia, tym się głównie zajmuję. Pracę z Kasią i Weroniką traktuję jak swoją pasję, miejsce, w którym się realizuję, ale też jako odskocznię od matczynego życia.”

Monika

 

Monika odciążyła mnie od niektórych zadań, umożliwiając lepsze skupienie się na kontakcie z klientem, ale też na życiu prywatnym. Jak się okazuje, macierzyństwo wiele zmienia i u mnie również zmienił się stosunek do pracy. Zachowanie równowagi między obowiązkami zawodowymi a spędzaniem czasu z rodziną stało się priorytetem.

Między Zieloną Górą a Szczecinem

W 2019 roku próg studia przekroczyła Weronika, zainteresowana odbyciem stażu. Weronika była wtedy na drugim roku studiów magisterskich w Szczecinie, gdzie doskonaliła swoją wiedzę po ukończeniu licencjatu na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół Fanajło Home Design Decor

 

„Już w Liceum wiedziałam, że pójdę na architekturę wnętrz. W klasie maturalnej przygotowałam się do egzaminów na tym kierunku. Nie wyobrażam sobie innej pracy, innej drogi. To jest moja pasja.”

Weronika

 

Po raz kolejny okazało się, że nic nie dzieje się przez przypadek. Z Weroniką złapałam porozumienie niemal na poziomie telepatycznym – kończyła moje zdania, a zadania, które jej przekazywałam do zrobienia, wykonywała jeszcze zanim zdążyłam wyjaśnić, czego potrzebuję.

Weronika musiała wrócić na studia, żeby dokończyć magisterkę, ale to nam nie przeszkadzało – przez kolejny rok cały czas trzymałyśmy kontakt i zaprosiłam ją do naszego biura jak tylko obroni dyplom. W końcu w grudniu 2020 roku dołączyła do naszego zespołu już stacjonarnie i nie wyobrażam sobie, że mogłoby stać się inaczej.

Nasze trzy najmocniejsze strony

Mówi się, że stolik na trzech odpowiednio rozmieszczonych nogach, jest najstabilniejszy. W naszym zespole teoria ta sprawdza się doskonale. Chociaż jestem otwarta na to, co (lub kogo) los jeszcze może mi przynieść, współpraca z dziewczynami wzmocniła każdy filar naszej działalności.

Co ciekawe, stało się to bardzo naturalnie. Monika od razu weszła w tematy techniczne, pracując nad rysunkami z niezwykłą rzetelnością i precyzją. Weronika z kolei natychmiast odnalazła się w przygotowywaniu wizualizacji dla projektów. Dziewczyny szybko się ze sobą zgrały do tego stopnia, że praca jednej stanowi doskonałe uzupełnienie pracy drugiej. I całego naszego biura.

Po mojej stronie pozostał kontakt z klientem, prace papierkowo-biurowe, koordynacja zadań, wizja każdego projektu oraz wsparcie techniczne dziewczyn przy wizualizacjach i rysunkach. I oczywiście nadzory na budowie, wymagające już większego doświadczenia w rozmowach z fachowcami, wiedzy na temat możliwości technicznych na miejscu wykonania projektu.

„Każdy projekt jest inny. Lubię eksperymentować, a tutaj możemy to robić, bo nie trzymamy się jakiegoś jednego stylu, mamy różne projekty. To nie jest monotonna praca, są w niej różne etapy i to mi się najbardziej podoba.”

Weronika

Ponieważ rozmowami z klientami zajmuję się od lat, wiem, jakie zadawać pytania i jak wyciągać z nich te informacje, które następnie omawiamy wspólnie, zanim powstanie projekt. Monika i Weronika biorą czynny udział w tworzeniu każdego z nich. Jako osoby o ogromnej kreatywności, z głowami pełnymi pomysłów, są niesamowitym źródłem inspiracji również dla mnie.

Z zespołem jest jak z szukaniem partnera – musi być chemia

Dzięki Monice i Weronice widzę, jak sprawniej i lepiej możemy zaopiekować się każdym klientem. To dla mnie bardzo istotne, bo zawsze mamy okazję współpracować z fajnymi ludźmi. Być może dlatego, że większość z nich trafia do nas pocztą pantoflową. Dają nam olbrzymie pole do popisu, jeśli chodzi o naszą kreatywność, ale także obdarzają nas zaufaniem, które przy takiego rodzaju współpracy jest niezwykle ważne.

Studio projektowe z wnętrzem. Poznaj zespół Fanajło Home Design Decor

W zamian zapewniamy im naprawdę wysoki poziom obsługi – zarówno na etapie projektowania i przygotowywania rysunków technicznych oraz wizualizacji, ale także na etapie wykonania. Nie lubimy zajmować się jedynie projektowaniem koncepcyjnym. Realizacja naszego projektu jest niezwykle ważnym elementem naszej pracy. Mamy wsparcie świetnych fachowców, bo trzeba pamiętać, że najlepszy projekt zrobiony przez kiepską ekipę się nie obroni, tak samo jak kiepski projekt zrobiony przez najlepszych fachowców. To musi ze sobą współgrać.

Tylko wtedy, po zakończeniu prac nad realizacją projektu, możesz wejść do pomieszczenia i przeżyć to niesamowite uczucie déjà vu. Kiedy siadasz przy stole, pijesz kawę i masz wrażenie, że właśnie znajdujesz się w przygotowanej przez siebie wizualizacji.

„To niesamowite, że coś, co chwilę temu było jedynie koncepcją, coś, co się klikało w komputerze, na żywo wygląda tak samo.”

Monika

Na zakończenie dodam, że usłyszałam ostatnio od klientki bardzo miłe słowa: że nasze projekty przede wszystkim wyróżnia to, że są przytulne. Niezależnie od stylu, na tym zależy mi najbardziej – żeby te projekty były jak najbardziej domowe. Cieszę się, że mogę pracować z osobami, które tę wizję nie tylko podzielają, ale także wspierają i wzbogacają.

Zobacz najnowsze realizacje

Poznaj moje prace i przekonaj się, co mogę dla Ciebie zrobić.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

TEL. 532 31 32 33
MAIL: kasia@fanajlo.pl
ADRES: ul. Krasickiego 25, Zielona Góra