• Blog / Eko – nowy trend w urządzaniu wnętrz
Porady

Eko – nowy trend w urządzaniu wnętrz

Coraz chętniej wracamy do natury, również w sposobie, w jakim urządzamy nasze wnętrza.

Eko – nowy trend w urządzaniu wnętrz

Styl eko to nie tylko barwy przywodzące na myśl naturę czy drewniane elementy. Ty wyraz głębokiej świadomości o zagrożeniach, jakie czyhają na naturalne środowisko i chęć życia w zgodzie z naturą.

Bez szkody dla środowiska

Styl ekologiczny w mieszkaniu oznacza maksymalne wykorzystanie naturalnych zasobów bez szkodzenia środowisku naturalnemu. Przejawia się w wyborze materiałów minimalnie przetworzonych, których produkcja nie naraża otoczenia na degradację. Są to m.in. bambus, drewno, wiklina, ale też cegła, kamień, szkło i ceramika. Często wytwarzane w ekologiczny sposób, również dzięki recyklingowi.

Energooszczędnie

W duchu eko są także wszelkie rozwiązania, które pozwalają na zmniejszanie zużycia energii, wody i innych zasobów. Maksymalne wykorzystanie naturalnego światła jest tutaj kluczem. Równie popularne jest oświetlenie typu LED, a także systemy do segregacji śmieci, oszczędności wody i inne rozwiązania w duchu „eko”.

Zrób to sam

We wnętrzach eko ilość kupionych mebli i dodatków ogranicza się do minimum. Dlatego wiele elementów to odnowione, odrestaurowane przedmioty lub dekoracje wykonane własnoręcznie z naturalnych materiałów i tkanin, szyszek znalezionych w lesie, gałęzi, jesiennych liści, etc.

Harmonia w zgodzie z naturą

Styl ekologiczny to jednak przede wszystkim kolory, które sprawiają, że wnętrze dodaje energii, ładuje pozytywnie i wprowadza wewnętrzną harmonię.

Są to więc ciepłe brązy, zieleń, turkus i odcienie błękitów, biel – wszystko połączone z pięknymi, naturalnymi barwami cegły, kamienia, gliny oraz roślin, które stanowią nieodłączny element ozdobny każdej eko przestrzeni.

Styl ekologiczny dodaje siły, wzmacnia koncentrację, relaksuje. Nic dziwnego, że tak szybko zadomowił się w naszych mieszkaniach.

Zobacz najnowsze realizacje

Poznaj moje prace i przekonaj się, co mogę dla Ciebie zrobić.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

TEL. 532 31 32 33
MAIL: kasia@fanajlo.pl
ADRES: ul. Krasickiego 25, Zielona Góra