• Blog / Styl skandynawski w salonie – jak go ...
Porady

Styl skandynawski w salonie – jak go uzyskać?

Marzysz o przytulnym, modnym salonie? Poznaj wyznaczniki popularnego stylu skandynawskiego.

Styl skandynawski w salonie – jak go uzyskać?

Minimalizm, jasne kolory i naturalne materiały – to najważniejsze wyznaczniki stylu skandynawskiego. Jak wykorzystać je w salonie?

Po pierwsze: podłoga

Koniecznie drewniana, z wysokiej jakości paneli. Podłoga w skandynawskich wnętrzach powinna być jasna – biała, szara lub jasnobrązowa. Odpada w tym przypadku ciemne drewno czy betonowe płytki, charakterystyczne dla stylu loftowego. Podłoga ma zapraszać do spędzania czasu w pomieszczeniu, dodawać mu stylu, ale też komfortu.

Po drugie: ściany

Ściany w stylu skandynawskim są neutralne. Nie mają przyciągać wzroku, a jedynie stanowić tło dla mebli i dekoracji, nadawać wnętrzu przestronności. Dlatego wybieraj dla nich jasne, chłodne barwy. Nie rezygnuj jednak z dodatkowych efektów – zamiast farby możesz wybrać ciekawą, tłoczoną tapetę, imitację białej cegły czy panele naścienne.

Po trzecie: oświetlenie

Światło pełni bardzo ważną rolę w skandynawskim wnętrzu. Zadbaj, by go nie zabrakło o żadnej porze dnia. Jeśli Twój salon jest ciemny, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych punktów świetlnych. Główne światło powinno dobrze oświetlać wnętrze, zadbaj także o stojącą lampę i mniejsze lampki w najbardziej newralgicznych miejscach – przy fotelu do czytania książek, kanapie, nad stolikiem kawowym.

Po czwarte: drewno i naturalne tkaniny

Wykańczając pomieszczenie pamiętaj o tym, by wybierać meble z naturalnego drewna, mogą być w chłodnym lub cieplejszym odcieniu, koniecznie proste w swojej formie i jasne, nieprzytłaczające. Na zasłony wybierz bawełniane lub muślinowe tkaniny, jednolite, jasne, matowe.

Podobna zasada dotyczy tekstyliów – obrusu, poduszeczek, dywanu. Baw się teksturami, wzorami, ale pamiętaj, by barwy były stonowane, współgrające z otoczeniem.

Po piąte: designerskie meble i dodatki

Skandynawski styl tworzy doskonałe tło dla designerskich elementów wystroju. Stylowe krzesła o prostej formie, wiklinowe kosze, nieprzeciętny stół kawowy będą pięknie uzupełniać przestrzeń i sprawią, że nabierze oryginalnego charakteru, oddającego Twoją osobowość i upodobania.

Styl skandynawski umożliwia uzyskanie przytulnego, komfortowego wnętrza przy użyciu chłodnych barw i różnych tekstur.

Zobacz najnowsze realizacje

Poznaj moje prace i przekonaj się, co mogę dla Ciebie zrobić.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

TEL. 532 31 32 33
MAIL: kasia@fanajlo.pl
ADRES: ul. Przy gazowni 1 , Zielona Góra