• Blog / Powrót w wielkim stylu – lastryko we wnętrzach
Lifestyle

Powrót w wielkim stylu – lastryko we wnętrzach

Modne w latach 80. lastryko wraca do łask. Nie chcesz dać mu szansy? Dowiedz się więcej o tym niezwykłym materiale i zobacz moje inspiracje. Może uda mi się Ciebie przekonać?

Powrót w wielkim stylu – lastryko we wnętrzach

Lastryko w XXI wieku

Pod koniec minionego stulecia lastryko cieszyło się ogromną popularnością ze względu na dwie cechy – niską cenę i wysoką odporność na uszkodzenia. Chociaż w tym zakresie nic się nie zmieniło, lastryko w XXI w. przeszło ogromną metamorfozę. Przede wszystkim materiał ten nie stanowi już połączenia nieciekawych szarości, ale oferuje bardzo szeroką gamę kolorystyczną, pasującą do wnętrz w niemal każdym stylu. Znacząco poprawiła się także dbałość o staranne wykończenie, dzięki czemu lastryko stało się eleganckie i jeszcze bardziej funkcjonalne.

lastryko we wnętrzach
lastryko we wnętrzach

Zalety lastryko

Czym jest lastryko? To materiał uzyskiwany z połączenia wody, cementu, grysu oraz barwnika. Grys to przeważnie marmur, granit albo bazalt. Ta mieszanka daje bardzo trwałe połączenie odporne na ścieranie, promieniowanie UV oraz działanie innych czynników atmosferycznych. Ze względu na swoją wytrzymałość lastryko najczęściej miało zastosowanie na zewnątrz – w ogrodach, na tarasach oraz na cmentarzach, najczęściej kojarzonych z tym właśnie materiałem. Lastryko świetnie sprawdza się także jako posadzka. Jest łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne, stając się ulubionym materiałem wykorzystywanym w biurowcach, hotelach, bankach.

lastryko we wnętrzach
lastryko we wnętrzach

Ja jednak chcę Ciebie przekonać, że lastryko sprawdzi się również w przestrzeni domowej. Nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale także jako nietypowy, modny element dekoracyjny. Zobacz inspiracje, które dla Ciebie znalazłam.

Lastryko w kuchni

Kuchnia to wymagające pomieszczenie, gdzie każda niemal powierzchnia narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i wysokich temperatur. To zatem idealne miejsce na lastryko.

Zobacz jak ten element dekoracyjny może współgrać z kolorystyką pomieszczenia, tworząc naprawdę intrygujące zestawienia.

Możesz też pobawić się kolorami i wykorzystać lastryko jako element jednej ściany dopełniający eklektyczny charakter wnętrza. Świetnie sprawdzi się też zestawienie lastryko w tym samym kolorze na ścianie i podłodze, dając poczucie spójności i przytulności w pomieszczeniu.

lastryko we wnętrzach

Lastryko w łazience

Nudzą Cię zwykłe płytki, a jednolita farba to za mało, by stworzyć zachwycające wnętrze w łazience? Zobacz jak eleganckie mogą być łazienkowe wnętrza z lastryko.

lastryko w łazience
lastryko w łazience
lastryko w łazience
lastryko w łazience

Za dużo? Pamiętaj, że lastryko nie musi dominować. Wystarczy jeden detal, by wydobyć z łazienki jeszcze więcej piękna: posadzka, ściana z lustrem, blat. Każdy z tych elementów nada przestrzeni naprawdę niepowtarzalny charakter.

lastryko w łazience
lastryko w łazience
lastryko w łazience
lastryko w łazience

Posadzki i schody lastryko

Jak już wspominałam, lastryko znalazło szerokie zastosowanie jako materiał do wykańczania posadzek. Dzisiaj, kiedy rekordy popularności biją drewniane panele, podłoga lastryko to prawdziwy powiew świeżości. Jego przewaga to z pewnością łatwiejsze utrzymanie w czystości, większa wytrzymałość i niższa cena. Chcesz mieć podłogę na lata? Pomyśl o lastryko. Zobacz jaki możesz uzyskać efekt:

podłoga lastryko
podłoga lastryko
podłoga lastryko
podłoga lastryko

Lastryko – w jakich wnętrzach?

Przekonałam Cię już? Jeżeli zaczynasz dostrzegać możliwości jakie oferuje lastryko, mam dla Ciebie jeszcze kilka porad na koniec. Pierwsza z nich dotyczy typów wnętrz, w których ten materiał sprawdza się najlepiej. Możesz sięgać po niego urządzając wnętrze klasyczne lub nowoczesne. W takich pomieszczeniach lastryko będzie piękną dekoracją i zwróci uwagę każdego Twojego gościa na smak i dobry gust gospodarza. Wolisz wnętrza glamour? Postaw na lastryko o szklistej powierzchni, które będzie współgrać z kolorami i światłami w pomieszczeniu. Świetne możliwości aranżacyjne daje także styl loftowy – tutaj możesz postawić na tradycyjne szarości albo zabawić się otoczeniem i wzbogacić je o ciekawe zestawienie kolorystyczne właśnie dzięki wzorowi lastryko.

Pamiętaj: ten materiał lubi kolor. Doskonale komponuje się z jednolitymi i stonowanymi barwami, ale tak naprawdę ożywa w towarzystwie głębokich, wyraźnych kolorów. Rzuć jeszcze raz okiem na powyższe inspiracje, a przekonasz się, że ciemny granat, butelkowa zieleń czy intensywny róż stworzą z lastryko duet idealny.

 


Myślisz o lastryko w swoim domu, ale nie masz pomysłu na jego wykorzystanie? Skontaktuj się ze mną – pomogę.

Zobacz najnowsze realizacje

Poznaj moje prace i przekonaj się, co mogę dla Ciebie zrobić.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

TEL. 532 31 32 33
MAIL: kasia@fanajlo.pl
ADRES: ul. Przy gazowni 1 , Zielona Góra