Ta strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci możliwie najlepsze wrażenia użytkownika. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie użytkownika po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są najbardziej interesujące i użyteczne.
Wybór kolorów do małej łazienki
Do niedawna panowało przekonanie, że w małych pomieszczeniach musi dominować jasna kolorystyka. Projektanci udowadniają jednak, że ciemne barwy, wzorzyste kafelki czy masywne dodatki świetnie sprawdzają się również w niewielkich wnętrzach. Trzeba jednak z nimi uważać, by nie pozostawić wrażenia zagracenia i bałaganu.
Jeżeli nie czujesz się na siłach, by bawić się kolorami i teksturami w ten sposób, postaw na jasne, chłodne odcienie na ścianach i podłodze. Pamiętaj, że nie musisz płytkować całej łazienki – wodoodporne farby przeznaczone właśnie do tych pomieszczeń doskonale poradzą sobie z wilgocią i będą służyć przez lata. Zaletą farby w łazience jest możliwość jej zmiany w dowolnej chwili bez potrzeby przeprowadzania większego remontu.
Ułożenie płytek a metraż pomieszczenia
Aby optycznie poszerzyć łazienkę, można skorzystać z odpowiedniej techniki kładzenia płytek. Wystarczy ułożyć je poziomo, by ściany wydawały się oddalone lub pionowo – by optycznie “podnieść” niskie pomieszczenie. W niewielkiej łazience świetnie sprawdzą się większe płytki o wymiarach 30×60 cm czy nawet 60×60 cm. By wzmocnić efekt wydłużenia, możesz zastosować efekt pasów i wybrać podłużne płytki w różnych odcieniach kolorystycznych. Przy takim rozwiązaniu możesz pokusić się o większy kontrast, który wprowadzi intrygujący element we wnętrzu.
Cudowne właściwości luster
Lustra mają niezwykłą zdolność do optycznego powiększania pomieszczeń. Jeśli masz taką możliwość, wybierz lustro na wymiar zajmujące cały pas ściany zamiast wiszącej tafli jedynie nad umywalką. Im większa powierzchnia, bez załamań, przecięć i dostępów – tym lepiej. Zrezygnuj też z ram i ozdób – proste, geometryczne formy to lepsze rozwiązanie dla małych pomieszczeń.
Zgrabna armatura
Nowoczesne, podwieszane toalety i szafki z blatem świetnie sprawdzają się w minimalistycznych, niewielkich przestrzeniach. To dlatego, że nie zastawiają podłogi, tworząc wrażenie większej przestrzeni.
Jeśli marzysz o wannie czy przeszklonym prysznicu bez brodzika, możesz swoje marzenie zrealizować również w małej łazience. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują łazienkowe wyposażenie w wersji “na miarę”. Z odpowiednim projektem lub przy pomocy projektanta wnętrz, możesz cieszyć się ulubionymi rozwiązaniami bez względu na rozmiary pomieszczenia.
Kilka punktów oświetleniowych
Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe uczucie przestrzeni, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Główne światło to za mało, by nadać pomieszczeniu przestronności. W małych łazienkach świetnie sprawdzą się stylowe, ale proste kinkiety, a także LED-owe podświetlenia przy lustrze, wannie, a nawet na podłodze.
Miejsce do przechowywania
Kolejne wyzwanie w małej łazience to zagospodarowanie miejsca na szafki, szuflady, półki, które umożliwią przechowywanie chemii, kosmetyków i innych artykułów typowo toaletowych. Im więcej takich rozwiązań, tym lepiej, ponieważ zbyt duża ilość zbędnych przedmiotów na widoku wprowadzi wrażenie zagracenia. Zadbaj więc o to, by były schowane. Mogą do tego posłużyć nie tylko zamykane meble, ale również kosze czy pudełka z przykryciem.
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – nawet na niewielkim metrażu możesz stworzyć swoją piękną i praktyczną oazę. Wystarczy, że zastosujesz kilka wskazówek.

Zobacz najnowsze realizacje
Poznaj moje prace i przekonaj się, co mogę dla Ciebie zrobić.
Kontakt
Skontaktuj się
z nami
TEL. 532 31 32 33
MAIL: kasia@fanajlo.pl
ADRES: ul. Przy gazowni 1 , Zielona Góra
